Gamtinės žemdirbystės seminaras Tautinėje mokykloje


2010 spalio 16d. (šeštadienį) Tautinė mokykla organizuoja gamtinės žemdirbystės seminarą su Sauliumi Jasioniu.

10 valandą renkamės Staškūniškio VJŠ padalinio patalpose, kur bus pravestas teorinis seminaras. Po pietų važiuosim į Tautinės mokyklos žemę prie Nevėžos ežero (25 km nuo Staškūniškio), kur vyks praktinė dalis – sodinamas sodas.

Seminaro kaina – 50 lt/asm. Registruotis tel. +370 604 38905 (Indrė)

Apie gamtinę žemdirbystę. Įsivaizduokite daržą, kurio nereikia sukasinėti, ravėti, tręšti, o augalai jame beveik nepuolami ligų ir kenkėjų. Vaisiai ir daržovės ekologiškai švarūs, turtingi biologiškai aktyviomis medžiagomis, nepalyginamai skanesni ir kvapnesni už auginamus dirbamoj žemėj. Tai ne utopija, o gamtinė žemdirbystė! Gamtinė žemdirbystė – tai toks ūkininkavimo būdas, kai nenaudojamas joks dirvos įdirbimas, o remiamasi natūraliai vykstančiais dirvodaros procesais. Gamtoje dirvožemis yra „auginamas“, kasmet užaugusi augalų masė krenta ant žemės, yra skaidoma mikroorganizmų ir tampa augalų maistu. Kas lieka – užkonservuojama dirvoje humuso pavidalu. Akivaizdu, kad natūralioje gamtoje, kur žemės niekas nedirba ir netręšia, augalai gerai auga, būna sveiki ir veda vertingus vaisius. Gamtoje dirvožemis nuolat „auga“, jo derlingasis sluoksnis nuolat storėja, o dirbamuose laukuose – nuolat alinamas ir naikinamas. Gamtinėje žemdirbystėje nėra augalų ligų, nes sukuriamas mikroorganizmų balansas dirvoje, neįsigali patogeniniai organizmai. Dirvožemis nekasamas, nepurenamas, leidžiant susikurti natūraliai struktūrai, kuri užtikrina gerą dirvos kvėpavimą, drėgmę ir sąlygas dirvos gyviems organizmams. Gamtinė žemdirbystė gali būti tiek ekstensyvi, tiek labai intensyvi. Pagrindinis principas – gamtinių dirvodaros procesų modeliavimas sode ar darže. Taigi, tokiu būdu ūkininkaujant ir derlius didesnis, ir kokybė geresnė, ir aplinka švaresnė. Ir – nereikia pirkt nei trąšų, nei pesticidų. Dirvožemis – gyvas organizmas ir rūpintis juo reikia kaip bet kokiu gyvu organizmu.

Daugiau informacijos:
www.tautinemokykla.lt

8 atsakymai to “Gamtinės žemdirbystės seminaras Tautinėje mokykloje”

 1. Susidomejes Says:

  Ar čia mano/jūsų RSS srautas meluoja, ar su datomis blogai? Gavau naujieną šiandien LAPKRIČIO 5 dieną per RSS readerį, kad organizuojamas seminaras SPALIO 16 d.

 2. gerazemdirbyste Says:

  Hmmm… Aš į Feedburnerį gavau tą pačią dieną kai buvo patalpintas tekstas. Data tinklapyje irgi teisingai nustatyta. Galbūt jūsų RSS readeris neteisingai kažką pagavo. Arba gal atsilieps daugiau žmonių su ta pačia problema, tai tada aiškinsimės, o kol kas man rodos viskas tvarkoje su RSS.

 3. Susidomejes Says:

  Reiškia kreivai veikia RSSreader`is, šiaip jau ne pirmą kartą sudurniuoja, visus įrašus padaro “neskaitytus“. Mašiną susitvarkiau, laukiu seminarų, jei šaltuoju laiku tokie bus.

 4. gerazemdirbyste Says:

  Žiemą seminarų nebus, nes dienos trumpos. Tačiau bus mokymai. Jie trunka keturias valandas, kartą į savaitę, visą mėnesį. Nuo šio šeštadienio prasideda dvi grupės Vilniuje. Nuo kitos savaitės prasidės ir Kaune. Po mėnesio bus renkamos naujos grupės. Galima ir į esamas grupes suspėti arba dar vieną naują grupę sukomplektuoti. Daugiau informacijos čia:
  http://gerazemdirbyste.home.lt/viewtopic.php?f=27&t=436&sid=2faff9327b94831d9b9d20419763755f

  ir čia:
  http://gerazemdirbyste.home.lt/viewtopic.php?f=27&t=434&sid=2faff9327b94831d9b9d20419763755f

 5. rima Says:

  kada bus kursai Vilniuje.labai noreciau patekti

  Rima

 6. Salva Says:

  Butu malonu suzinoti ar vyksta kursai ar mokymai zemaitijoje?
  Ir isvis ar kas nors rimciau uzsiima gamtine zemdirbyste zemaitijos kraste?Su pagarba…

 7. Danutė Says:

  Kada bus kursai Panevėžyje?
  Buvome Jūsų klausytojai .Turime klausimėlį :turime galimybę turėti akademiko RAEN V.A.Šapyro trašas “ABSOLIUT.
  rašo kad tai naturalios gamtos trąšos . Kokie Jūsų patarimai ir nuomonė .Tai svarbu,ką pavasarį pilsiomo į žemę.

 8. gerazemdirbyste Says:

  Gamtinėje žemdirbystėje trąšos nereikalingos.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: