Gamtinės žemdirbystės paskaita Panevėžyje


Paskaitoje pasakosime:

  • Kaip užsiauginti kokybiško maisto?
  • Kaip naudingos medžiagos patenka į augalą?
  • Kaip padaryti, kad augalas sukauptų kuo daugiau vertingų medžiagų?
  • Bendri visų augalų mitybos principai.
  • Žinodami kuo ir kaip minta augalai sugebėsite išauginti bet kokią daržo ar sodo kultūrą. Ir ne tik užauginti, bet užauginti vitaminingą, kokybišką produktą.

Paskaitos vieta:
Panevėžys -Sveikatingumo Centras „Vidmavita‘‘, Pušyno 19.
Laikas: Lapkričio 13d. -12 val.
Lektoriai: Geros žemdirbystės pradininkai Lietuvoje Saulius Jasionis ir Laimis Žmuida.
Kaina: 5 lt (tik simbolinė, nes reikia apmokėti patalpas ir kelionę lektoriams).

Būtina registracija: viraite@yahoo.com, tel.nr. 8-682 60221

www.gerazemdirbyste.lt
www.vidmavita.lt

TEGU NEGĄSDINA PASIRINKTAS SEZONAS, TAI PARANKUS LAIKAS ŽINIOMS KAUPTI, pasiruošiant pakeisti daržininkavimo įpročius, rūpintis pavasario mulču.

Gamtinė žemdirbystė – kas tai?

Gamtinė žemdirbystė – tai toks ūkininkavimo būdas, kai nenaudojamas joks dirvos įdirbimas, o remiamasi natūraliai vykstančiais dirvodaros procesais. Gamtoje dirvožemis yra „auginamas“, kasmet užaugusi augalų masė krenta ant žemės, yra skaidoma mikroorganizmų ir tampa augalų maistu. Kas lieka – užkonservuojama dirvoje humuso pavidalu.

Gamtinė žemdirbystė turi daug įvairių formų – pradedant tinginio daržu, kur beveik nieko nereikia daryti ir baigiant superintensyvia technologija, kur darbo daug, tačiau pasiekiami patys didžiausi pasaulyje derliai. Visais atvejais naudojami tie patys principai nusižiūrėti nuo gamtos. Gamta nedaro komposto, gamta nekasa žemės ir netręšia sintetinėmis trąšomis, tačiau gamtoje viskas puikiai auga ir, be to, gamtoje pasiekiama aukščiausia vaisių kokybė.

Pagrindinės sąlygos sukurti gyvybingą dirvožemio bendriją – laisvas oro patekimas, drėgmė ir maistas. Gamtoje žemė niekada nebūna plika, kaip mūsų daržuose. Ją visada dengia paklotė: samanos, pernykščiai lapai, pernykštė žolė ir pan. Tokiu būdu dirva niekada neišdžiūsta, per paklotę laisvai cirkuliuoja oras, o pati paklotė- maistas dirvos mikroorganizmams. Mikroorganizmai organiką virškina skirdami į aplinką fermentus. Tokiu būdu prie augalų šaknų susidaro maistinga „sriuba“, kurią valgo visi, kas tik pasiekia.Gamtinė žemdirbystė nenaudoja įprasto kompostavimo. Kompostuojant augalines atliekas anglies dvideginis- svarbiausias augalų maistas- išgaruoja. Kur kas prasmingiau kompostuoti tiesiai ant lysvės, prie augalų šaknų, kad augalai galėtų tiesiogiai pasinaudot svarbiausiu kompostavimo produktu. Toks kompostavimas- tai ir yra mulčiavimas, dirvos dengimas augalinėmis atliekomis. 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: