Sertifikuota gamtinės žemdirbystės produkcija


Lietuvoje vis daugėja žmonių, besidominčių gamtine žemdirbyste. Vieni pagal jos principus auginasi sau aukščiausios kokybės maistą, kiti, patys nenorintys ar neturintys galimybių augintis, laukia, kol galės tokių pruduktų įsigyti. Ir štai jau nuo kitų metų bus galimybė įsigyti gamtinės žemdirbystės būdu išaugintų daržovių ir vaisių. Kol kas jų bus labai mažai, nes tokių produktų auginimas reikalauja ne tik daug žinių, specialaus pasirengimo, bet ir reikalavimai realizuojamai produkcijai yra labai aukšti.

Yra parengtos gamtinės žemdirbystės produkcijos sertifikavimo taisyklės, kurios numato visas būtinas auginimo sąlygas, griežtą agrotechnikos kontrolę bei produktų realizavimo terminus. Visa augalininkysytės produkcija bus labai šviežia, realizuojama ne vėliau, kaip per parą nuo nuskynimo ar išrovimo. Nuolatinė augintojo kompetencijos, vietos sąlygų, agrotechnikos, išaugintų produktų skonio ir aromato kontrolė užtikrina aukščiausią maisto produktų kokybę. Gamtinės žemdirbystės produkcija skirstoma į keletą lygių, skirtumus tarp kurių lemia tiek agrotechnikos subtilybės, tiek vietovės ekologinė situacija, bet visa produkcija auginama nedirbamoje dirvoje, modeliuojant natūralius gamtinius dirvoje vykstančius procesus, nenaudojant jokių, nei mineralinių, nei organinių trąšų, nevykdant jokios augalų ligų profilaktikos ar gydymo, ugdant sveikus, atsparius, daug vertingų savybių sukaupiančius augalus.

Lanksčios gamtinės žemdirbystės agrotechnikos ne tik leidžia gauti didelį derlių absoliučiai sveikų ir biologiškai pilnaverčių maisto produktų, bet ir visiškai nesumažina natūralios biologinės įvairovės ūkininko naudojamuose plotuose, o dažnais atvejais ją ženkliai padidina. Tokia gamyba įmanoma tik smulkiuose ūkiuose, nes visi darbai atliekami rankomis, neleidžiamas samdomas darbas.

Paties aukščiausio – elitinio lygio produkcija privalomai realizuojama tik auginimo vietoje, čia pat iškasant ar nuskinant pasirinktą produktą. Vartotojui pageidaujant, ir kitų lygių produkcijos augintojas privalo suteikti galimybę pirkti ūkyje ką tik išrautą ar nuskintą produktą. Tuo pačiu vartotojas turės galimybę susipažinti su auginimo sąlygomis.

REIKALAVIMAI SERTIFIKUOJAMAI AUGALININKYSTĖS PRODUKCIJAI IR AGROTECHNIKAI

AGROTECHNIKA

1. Dirva neperkasama ir nepurenama. Nenaudojami jokie dirvos dirbimo įrankiai.
2. Dirvos paviršius niekada nebūna plikas. Jis padengtas augančiais augalais arba dirbtinai suformuota paklote iš negyvos augalinės medžiagos (lapų, žolės, šieno, šiaudų, pjuvenų ir pan.) arba kitų natūralių gamtinių medžiagų (skaldos, žvyro, akmenų ir pan.). Paklotė parenkama pagal augalų individualius poreikius.
3. Mulčiavimui naudojama augalinė organika arba iš natūralių augaviečių, arba auginta ūkyje be mineralinių trąšų ir pesticidų.
4. Dirvos struktūra artima natūraliai, didelis biologinis aktyvumas. Vyksta natūralus dirvodaros procesas.
5. Dirvos drėgnumas atitinka auginamų augalų poreikius. Galimas papildomas laistymas.
6. Nevykdoma jokia dirbtinė augalų ligų profilaktika ir gydymas, skatinamas imuniteto formavimasis.
7. Nevykdomas dirbtinis „kenkėjų“ naikinimas, siekiama palaikyti natūralią ekologinę pusiausvyrą.
8. Biologinė įvairovė sode ir darže negali būti mažesnė už įvairovę natūralioje ekosistemoje, kurioje įkurtas sodas ar daržas.
9. Nėra monokultūros, stengiamasi palaikyti kuo didesnę augalų ir gyvūnų įvairovę.
10. Piktžolės nenaikinamos, gali būti šalinama tik antžemonė dalis ir panaudojama paklotei. Visiškai pašalinamos tik būtinu atveju. Atsižvelgiama į natūraliai augančių augalų įvairovę ir jų ekologinę paskirtį.
11. Į dirvą neįterpiamos jokios trąšos, įskaitant ir natūralias. Ant dirvos paviršiaus leidžiama naudoti tik natūralias augalines atliekas.
12. Mulčiavimui nenaudojamas kompostas ir mėšlas. Išimtis: vienkartinis panaudojimas fermentacijos proceso aktyvavimui.
13. Auginimas šiltnamyje, patalpoje ar kitaip nuo natūralios šviesos izoliuotoje vietoje neleidžia gauti GŽ sertifikato. Išimtis: daigų auginimas.
14. Nenaudojamas samdomas darbas.

AUGALAI

1. Auginamos augalų rūšys ir veislės prisitaikiusios prie vietos sąlygų.
2. Privalumas: daržo kultūros dauginamos savomis sėklomis.
3. Neatsparūs žiemos šalčiams augalai žiemai gali būti dengiami.
4. Nėra augalų ligų, masinių kenkėjų anplūdžių.

PRODUKCIJA

1. Vaisiai ir daržovės atitinka rūšiai ar veislei būdingus aukščiausius aromato ir skonio reikalavimus.
2. Vaisiai skinami tik pilnai prinokę ir realizuojami paros bėgyje, išskyrus vaisius, laikomus žiemai.
3. Šviežios daržovės realizuojamos paros bėgyje, išskyrus laikomas žiemai.
4. Perdirbimui skirta produkcija perdirbama iš karto po surinkimo, jei technologija nereikalauja kitaip. Sertifikuojamos produkcijos perdirbimo technologijos ir naudojami ingredientai suderinami su ekspertu.
5. Užauginamos produkcijos kiekis neviršija realių augintojo (asmens, šeimos, bendruomenės) galimybių.
6. Produkcija negali būti realizuojama per tarpininkus (išskyrus atvejus, kai yra tiekiama restoranams ar pan.), augintojas asmeniškai atsako už produkcijos kokybę.
7. Produkcijos vartotojas (pirkėjas) turi teisę bet kuriuo sezono metu apsilankyti pas augintoją ir matyti kaip auginami jam skirti produktai. Skatinamas tarpusavio pasitikėjimas.
8. Pagal bendrą sklypo būklę ir aplinką, padėtį taršos objektų atžvilgiu (pramonės įmonių, kelių, chemizuotų laukų), naudojamą agrotechniką, auginamas veisles bei formas ir produkcijos savybes konkrečiai produkcijai suteikiamame sertifikate pažymimas lygis nuo A iki D. Viename sklype išauginta produkcija gali būti skirtingų lygių.
9. A lygio produkcija: sklypas labai geros ekologinės būklės, natūralioj gamtinėj aplinkoj, arti nėra chemizuotų laukų, teršiančių pramonės įmonių, judrių kelių. Agrotechnika: ekstensyvi, artima natūraliai ekosistemai arba intensyvi ir superintensyvi, labai didelio biologinio aktyvumo (nustato ekspertas). Auginamos augalų veislės ir formos: laukinės arba artimos laukiniams protėviams formos, taip pat kultūrinės veislės ir formos, pasižyminčios dideliu biologiškai aktyvių medžiagų kiekiu, būdingu aromatu ir skoniu. Sodo ir daržo priežiūrai nenaudojama jokia elektrinė technika ir technika su vidaus degimo varikliais.
10. B lygio produkcija: sklypas labai geros ekologinės būklės, bet aplinka nenatūrali (dirbami laukai, kultūrinės pievos, didesnės gyvenvietės). Arti nėra didesnės taršos objektų. Agrotechnika: ekstensyvi, artima natūraliai ekosistemai arba intensyvi ir superintensyvi, didelio ar labai didelio biologinio aktyvumo (nustato ekspertas). Augalų ir gyvūnų biologinė įvairovė sklype gerokai didesnė už biologinę įvairovę sklypo prieigose. Auginamos augalų veislės ir formos: laukinės arba artimos laukiniams protėviams formos, taip pat kultūrinės veislės, pasižyminčios dideliu biologiškai aktyvių medžiagų kiekiu, būdingu aromatu ir skoniu. Sodo ir daržo priežiūrai nenaudojama jokia elektrinė technika ir technika su vidaus degimo varikliais. Pastaba: B lygio produkcijos kokybė prilygsta A lygio produkcijos kokybei, skiriasi tik sklypo aplinka.
11. C lygio produkcija. C lygis nustatomas, jeigu randamas vienas šių trūkumų: sklypas nėra geros ekologinės būklės (pvz. dirva buvo daug metų tradiciškai dirbama ir dar neatsistatė); arti yra teršiančių objektų (didelių chemizuotų laukų, pramonės įmonių, judrių kelių); agrotechnika ekstensyvi, bet neatitinka GŽ keliamų reikalavimų (nustato ekspertas) arba intensyvi ir superintensyvi, bet nepakankamo biologinio aktyvumo; auginamos augalų veilsės ir formos turi aromato ir skonio trūkumų; sodo ir daržo priežiūrai naudojama elektrinė technika arba technika su vidaus degimo varikliu (išskyrus pagalbinę techniką, naudojamą transportavimui, šakų smulkinimui ir pan.). Pastaba: labai geras visų GŽ reikalavimų vykdymas ir ypatingai harmoningos sistemos sukūrimas leidžia gauti B lygio sertifikatą, nepaisant taršos objektų sklypo kaimynystėje.
12. D lygio produkcija. D lygis nustatomas, jei randami du iš C lygyje išvardintų trūkumų. Jei randami trys trūkumai- GŽ sertifikatas negali būti suteikiamas. Jei atsiranda aplikybių, nenurodytų šiuose reikalavimuose- klausimus dėl sertifikavimo sprendžia ekspertas.

Elitinė produkcija. Išskiriama atskira elitinės produkcijos kategorija, jai taikomi patys auščiausi reikalavimai. Sklypas labai geros ekologinės būklės, natūralioj gamtinėj aplinkoj, arti nėra taršos objektų. Agrotechnika: ekstensyvi arba intensyvi pagal konkrečios kultūros poreikius, leidžiančius atsiskleisti geriausioms augalo savybėms (orientuojantis į kultūros laukinio protėvio augimo sąlygas). Neleidžiamas papildomas laistymas. Mulčiuojama tik natūralios gamtinės kilmės augaline organika, atitinkančia konkretaus augalo prigimtinius poreikius. Augalų veislės ir formos: bet kokios laukinės ar kultūrinės formos, kurių aromatinės, skoninės, vaistinės ar kitos reikalingos savybės pranoksta kitų tos rūšies augalų savybes. Reikalingos savybės gali susiformuoti ir agrotechnikos dėka. Naudojamas tik rankų darbas. Realizuojama tik ūkyje.

Aptarimas forume čia.

Įrašyta kategorijoj Naujienos, Viskas kartu. Leave a Comment »

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: