Gamtinės žemdirbystės kursai

2010-2011 m. žiemą rengiami gamtinės žemdirbystės kursai. Šiuo metu (2010 12 07) jau įsibėgėjo kursai Vilniuje (dvi grupelės), Kaune ir Panevėžyje. Surinkta grupelė Kaune nuo sausio 15 d., dar yra vietų vasario mėnesio grupelėje. Vilniuje nuo sausio taip pat dvi grupelės renkasi, dar yra vietų. Kursus galima surengti ir kituose miestuose, tam reikia norinčių dalyvauti – apie 10 žmonių – ir patalpų. Kursai trunka keturias dienas kartą į savaitę po keturias valandas.

Norinčius prisijungti prie jau egzistuojančių grupelių ar sukurti naujas prašome kreiptis mūsų el.paštu arba telefonu 8 685 26840.

Kursai rengiami dviejų lygių – pradedantiesiems ir pažengusiems. O štai programos ir kainos.

GAMTINĖS ŽEMDIRBYSTĖS MOKYMAI PRADEDANTIESIEMS

I Diena

1. Įvadas. Augalų gyvenimas, mityba. Gamtinė sodininkystė ir daržininkystė, kuo ji skiriasi nuo kitų agrotechnikų. Vaisių ir daržovių kokybė.
2. Nuo ko prasideda GŽ sodas ir daržas. Pirmieji pavasario darbai ant pliko lauko.
3. Kaip pereiti prie GŽ agrotechnikos tradiciniame sode- darže. GŽ sodininkavimo ir daržininkavimo ypatumai mažame sklype.

II Diena

1. Vaismedžių ir uogakrūmių sodinimas. Tinkamo sodinuko pasirinkimas, vietos parinkimas, dirvos paruošimas, sodinimas ir pirminė priežiūra.
2. Daržovių sėja ir daigų auginimas. Kaip parinkti tinkamą vietą kiekvienai daržovei. Dirvos paruošimas, sėjinukų priežiūra. Bulvės.
3. Mulčiavimas. Mulčio rūšys, skirtingos jų savybės. Koks mulčias tinkamas kokioms kultūroms.

III Diena

1. Pagrindinių sodo kultūrų auginimo pagal GŽ ypatumai. Vaismedžiai: obelys, kriaušės, slyvos, vyšnios. Mulčiavimas, geros kaimynystės sukūrimas. Formavimo pradmenys ir pagrindinės taisyklės. Priemonės, skatinančios greitesnį derėjimą.
2. Uogakrūmių auginimas. Serbentai, agrastai, avietės, gervuogės. Mulčiavimas, formavimas. Derlingumo didinimas ir uogų kokybės gerinimas.
3. Braškių- žemuogių auginimas. Vietos ir dirvos parinkimas, tinkamas mulčiavimas. Nuo ko priklauso derlingumas ir uogų skonis.

IV Diena

1. Retesnės sodo kultūros ir jų auginimas pagal GŽ. Putinai, šermukšniai, gudobelės, lazdynai, riešutmedžiai, sausmedžiai, šilauogės. Apžvelgiami kiekvienos kultūros prigimtiniai poreikiai. Kokiomis sąlygomis šie augalai auga natūraliai ir kaip jas sukurti sode.
2. Šilumamėgės sodo kultūros. Abrikosai, persikai, vynuogės. Šilumamėgių kultūrų auginmo ypatumai, natūrali apsauga nuo šalčio.
3. Naujų, neįprastų augalų apgyvendinimas sode. Kaip suprasti augalo poreikius? Kaip sukurti jiems tinkamas sąlygas. Augalų rūšys- pagal dalyvių klausimus.

Mokymai vyks keturias dienas po keturias valandas. Jei bus poreikis- gali būti pratęsti. Viso kurso kaina 120 lt. Norintiems dalyvauti tik vieną dieną- 50lt.

GAMTINĖS ŽEMDIRBYSTĖS MOKYMAI PAŽENGUSIEMS. SODAS SAVOMIS RANKOMIS

I Diena

Turėti baltą popieriaus lapą ir rašymo priemonę.

1. Sodas pagal GŽ principus. Kuo jis skiriasi nuo mums įprasto? Kas lemia derlingumą, vaisių kokybę ir sodo kultūrų sveikatą?
2. Dvi gamtinės sodininkystės kryptys: „laukinė“ ir superintensyvi. Jų privalumai ir trūkumai.
3. Vietos sodui parinkimas, planavimas, mikroklimato sukūrimas.
4. Praktinis darbas: kiekvienas dalyvis nupiešia savo esamo ar būsimo sodo planą ant popieriaus. Svarstome, taisome…

II Diena

Turėti aštrų kišeninį peiliuką, keletą bet kokio medžio vienmečių šakelių, nedidelį polietileninį maišelį.
1. Sodo kultūrų vegetatyvinis dauginimas. Jo reikšmė ir pritaikymas. Mokysimės tik pavasarinio dauginimo būdų.
2. Dauginimas atlankomis. Paprastos ir orinės atlankos. Praktinis užsiėmimas.
3. Dauginimas sumedėjusiais auginiais. Šaknydinimas vandenyje ir dirvoje. Apžvelgiamos visų pagrindinių sodo kultūrų įšaknydinimo galimybės ir ypatumai. Praktinis darbas.

III Diena

Turėti aštrų kišeninį peiliuką, skiepijimo peilį, mėlynos ar juodos izoliacinės juostos, keletą vienmečių bet kokio vaismedžio šakelių, vieną storesnę už pirštą, maždaug 30 cm ilgio šakelę.
1. Skiepijimo reikšmė sodininkystėje. Poskiepio ir įskiepio parinkimas. Skiepijimo laikas, pagrindiniai pavasarinio skiepijimo būdai. Įrankiai ir priemonės.
2. Auginių, skiepūglių rinkimas, laikymas, paruošimas.
3. Praktinis užsiėmimas. Skiepijimas po žieve, pagerintu sudūrimu, skėlimu.

IV Diena

1. Vegetatyvinės selekcijos pagrindai. Kiekvienam prieinami vegetatyviniai sodo kultūrų tobulinimo būdai. Kloninė selekcija. Mentoriaus metodas- subtilus ir galingas įrankis kiekvieno sodininko rankose.
2. Agrotechnikos reikšmė sodo kultūrų savybėms. Jaunų vaismedžių ir uogakrūmių auklėjimas pagal GŽ principus.
3. Dabartinė sodininkystės situacija ir būdai jai pagerinti. Kaip pasirinkti vaismedžių veisles, kaip ugdyti sveiką, derlingą, ilgaamžį sodą.

Mokymai trunka keturias dienas po keturias valandas. Reikalui esant gali būti pratęsti. Viso kurso kaina- 200 lt., vienos dienos kaina- 70 lt. Grupė 10 žmonių.

Įrašyta kategorijoj Naujienos, Viskas kartu. 2 Comments »

2 atsakymai to “Gamtinės žemdirbystės kursai”

  1. ausra Says:

    kiek kainuoja?

  2. ausra Says:

    ar kaina 200lt liko?


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: