Paskaitos apie laukinius augalus


Net ir ištisą sezoną praleisdamas sode ar sodyboje, retas pagalvoja, kad visai šalia Gamta augina nepalyginamai vertingesnį, o dažnai ir skanesnį maistą, nei išpuoselėti mūsų kultūriniai augalai, net unikalius delikatesus, nustebinančius išrankiausią skonį. Daugelis pažįsta tik populiarias uogas, riešutus, keletą valgomų žolių… Kitiems laukiniai augalai asocijuojasi su žolelių arbatomis, ši tema jau pakankamai nuvalkiota. O Gamtos aruodai kur kas pilnesni! Tereikia juos surasti ir pasiimti.

4 paskaitų ciklas apie laukinių augalų panaudojimą “Gamtos turtai“

Programa:

1. Pievų augmenija. Valgomi pievų augalai nuo pavasario iki rudens. Augimvietės, maistinės, skoninės, vaistinės savybės. Paruošimo būdai, atsargų ruošimas. Pievų augalų kultūrinimo galimybės.

2. Miškų augmenija. Mažai žinomi valgomi miškų augalai pagal sezonus, augimviečių apibūdinimas, maistinės, skoninės, vaistinės savybės, paruošimas, atsargos. Kai kurių ypač vertingų miško augalų auginimo galimybės.

3. Prie vandens ir vandenyje. Vandens telkinių ir pakrančių valgomi augalai nuo pavasario iki rudens. Maistinės, skoninės, vaistinės savybės, paruošimo receptai, atsargos.

4. Laukinių augalų ūkinis panaudojimas. Pluoštiniai, dažiniai, konservuojantys ir t.t. Pritaikymas buityje. Įvairių reikmenų gamybai tinkamiausi medžiai ir jų savybės.

Paskaitos vyks vasario mėnesio sekmadieniais nuo 11 iki 15 valandos. Keturios paskaitos po keturias valandas. Dalyvių skaičius ribotas. Registracija telefonu 8 685 26840 arba el.paštu:

Daugiau informacijos FORUME.

Įrašyta kategorijoj Naujienos, Paskaitos, Viskas kartu. 6 Comments »

6 atsakymai to “Paskaitos apie laukinius augalus”

 1. Petronėlė Says:

  Jeigu paskaitos laukinių augalų tema vyko, tai kodėl ne išpublikuojate? Ar visa tai tik išrinktiesiems?

 2. gerazemdirbyste Says:

  Laba diena, paskaitos vyko, o kodėl jas turėtumėme išpublikuoti?

 3. giedra Says:

  Džiugu, kad žmonės domisi laukiniais augalais, nes reikia žinoti jų vertę ir perduoti tas žinias savo anūkams

 4. Omuo Says:

  Išpublikuoti verta nes taip augs sąmonė greičiau o nuo to visiem tiesiogiai geriau

 5. sal Says:

  Nepaprastai vertingos temos, bet labai ribota sklaida. Tiesiog nesąžininga nepublikuoti ir atimti iš žmonių galimybę susipažinti su unikalia informacija. Matyt ir tokiose tauriose temose veikia savanaudiški motyvai…

 6. gerazemdirbyste Says:

  Laba diena, visko nespėjam paskleisti. Jei turit laiko, tai prisidėkit informacijos skleidimu, jei turit pinigų, tai prisidėkit pinigais, tada mes rasim žmonių, kurie platins informaciją vietoje jūsų.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: