Sėklų mainai – kelias į nepriklausomybę


Vasario 16 d., Vilniuje įvyko neeilinės svarbos renginys. Iš pažiūros paprastas poros dešimčių žmogelių susibūrimas, kurie mėgėjiškai keičiasi daržovių sėklomis, o iš esmės tai buvo kelio į tikrąją nepriklausomybę statybų pradžia. Šiais laikais esame labai priklausomi nuo parduotuvių. Įsivaizduokite, kad kažkas staiga užsuktų šį mūsų kasdienio džiaugsmo kranelį. Ką valgytume? Devyniasdešimt procentų populiacijos tikrai neišgyventų. Parduotuvės mums palaiko gyvybę, kaip lašelinės ligoninėje. Be parduotuvių mes mirtume.

Kitas dalykas – parduotuvėse tikro maisto nėra. Yra daug šlamšto, o didžioji jo dalis yra netgi kenksminga. Tą visi žinome, bet kadangi esame priklausomi nuo parduotuvių, todėl nuleidę akis tylime ir valgome tai, ką mums paduoda. Yra šiokia tokia išeitis – ekologiniai turgeliai, mugės, ekoparduotuvės, ūkininkų turgeliai. Čia parduodami bent jau nekenksmingi produktai. Ne sveiki ir ne džiuginantys, tačiau bent jau nekenksmingi. Nors, kaip rodo neseniai įvykęs nitratų skandalas pasitikėti negalime net ir šiais iš pažiūros nuostabiais ateities daigais.

Vienintelė išeitis – augintis maistą patiems. Ir iš tikrųjų atsiranda vis daugiau žmonių, kurie to imasi. Sėklų pardavimai paskutiniais metais stipriai kyla. Lietuviai vėl grįžta į sodus, sodybas, tėvų žemę, kaimus, kur patys savo rankomis auginasi daržoves. Čia mes nekalbame apie žemės ūkį, apie pramoninius laukus, kurie yra ne kas kita, o mūsų vergvaldžio – supermarketo – sudedamoji dalis. Čia mes kalbame apie maistą, kurį žmonės auginasi sau ir savo artimiesiems. Smulkiuose ūkiuose. To kas auginama stambiuose ūkiuose ir kas gauna ES paramą maistu nebevadinkime.

Maistas – stipri netolimos ateities valiuta. Be lazerių, kompiuterių ir kitų naujausių išradimų mes galime išgyventi, tačiau be maisto negyvena niekas. Ir būtent sodininkų rankose yra stipriausia pasaulio valiuta. Kas valdo maistą, tas valdo pasaulį. Todėl šiuo metu metamos milžiniškos pajėgos, kad valdyti tuos pačius sodininkus ir atimti iš jų valiutą. Didžiausios verslo kompanijos ir milijonieriai steigia sėklų bankus, kuria genetiškai modifikuotus augalus iš kurių sėklų nebeišauga nauji augalai, pagaliau, kuria sėklų kontrolės ir pardavimo sistemas. Kitais žodžiais perfrazuojant, tas, kas valdys ateity sodininkus – valdys ateities pasaulį.

Sodininkas yra nepriklausomas, nes patį pagrindinį dalyką, kurio reikia žmogui – maistą – jis užsiaugina pats. Tačiau daugumą sodininkų ir ūkininkų labai lengva sukontroliuoti kontroliuojant sėklas. Ką pasėsi, tą ir pjausi. Štai stambiojo kapitalo strategija – valdyti net ir tuos, kurie yra arčiausiai nepriklausomybės.

Vilniuje įvykęs nuostabus renginys yra pradžia išsilaisvinimo iš korporacijų gniaužtų. Mes paimame savo ateitį į savo rankas, tampame nepriklausomi. Mes užsiauginame sėklų. Kol kas nedaug, ne visas, tačiau kartu susinešę jas į mugę, apsikeitę mes tampame stipria jėga, kuri kontroliuoja savo ateitį. Būtent todėl šį mažą sodininkų susibūrimą – sėklų mainų renginį vadinu keliu į nepriklausomybę. Kitais metais tokių renginių bus ne vienas.

Laimis Žmuida, Ekonaujienos.lt

Įrašyta kategorijoj Naujienos, Viskas kartu. 7 Comments »

7 atsakymai to “Sėklų mainai – kelias į nepriklausomybę”

 1. Saulius2 Says:

  Oho, kaip stipriai. Šaunu!

 2. zoot Says:

  Puiki idėja . Skelbkite.

 3. indre Says:

  Tai saunu! is tikruju, zmones daug ko nezino ir nesitiki, o tie seklu bankai ir pan. tai liudnos ateities planai…. Mano sese gyvena Graigijoj, saloj, siais metais jai issiunteme kruva seklu, nes ten, pvz. morku seklos, elektrik spalvos ir auga tik su chemija… Ten zmones prigasdinti, kad normaliu seklu daugiau nebus ir kad visos seklos bus monopolizuotos ir pan. Zodziu, reikia skleisti seklu mainu ideja ne tik Lietuvos ribose … nes problema pasaulinio lygio…..:(

 4. Žibutė Says:

  Laimi, jūs šaunuoliai 🙂
  Labai labai teisingai suvokiate situaciją.
  Kad mums nenutiktų kaip Kanados ir kitų šalių ūkininkams – jie nebeturi daigios sėklos, ir priversti viską pirkti jiems diktuojamomis kainomis iš korporacijų.

  Priimkit ir mane į savo gretas 🙂

 5. Miesto vaikis Says:

  Na čia tikrai geras dalykas,
  gaila nežinojau , kad toks renginys vyko.
  O čia kaip ar reiktu tapti kokiu nariu ar panašiai.
  Sėklų pilnos parduotuvės, tai ir prisipirkom, bet manau jūsų būdu tai kur kas daugiau prasmės turėtu.

 6. gerazemdirbyste Says:

  Galite prie mūsų prisijungti forume: http://gerazemdirbyste.home.lt. Ten šnekamės gamtinės žemdirbystės temomis. Ten ir skelbiame savus renginius. Parduotuvėse pilna maisto, bet jis nesveikas ir nevalgomas, taip pat parduotuvėse pilna sėklų, tačiau iš jų dažnai išauga parduotuvinės kokybės maistas. Gamtinėje žemdirbystėje mes stengiamės atsirinkti savo augalų veisles ir auginti tikrą, sveiką maistą.

 7. giedra Says:

  Taip girdėjau tokia problema yra, iš Kanados viena mokytoja pasakojo, jog beveik niekas nebeaugina vietinių produktų, atveža iš pietų Amerikos dideliais šaldytais kiekiais. Vokietijoje žemė labai užteršta sunkiais metalais, žmonės vykdo projektą su ūkininku, jis sodina įvairias daržoves po vieną vagą, o kiti prižiūri 6 vagas įvairių daržovių ir jas vartoja.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: