Gamtinė žemdirbystė: Praktinis Sauliaus Jasionio seminaras

Tai žemdirbystė, kuriai nereikalinga jokia chemija, tokia, kaip pesticidai, ar kažkokie “vaistai” augalams, ar trąšos žemei. Visa tai nereikalinga, kaip ir įprasta daugeliui sėjomaina. Neaktualios jokios augalų ligos ar mėnulio kalendoriai. Augalai ir taip puikiai auga. Vienas šios žemdirbystės pradininkų Lietuvoje yra Saulius Jasionis, kurio praktinį seminarą Vilniaus Botanikos sode ir nufilmavome.

Ir čia pamatome, kad daug kas iš to, ką žinojome anksčiau, neatitinka gamtos dėsnių apskritai ar mūsų daržo dėsnių imant konkrečiai. Papildomai Saulius su bendraminčiais renka sveikas, nemodifikuotas ir nehibridines augalų sėklas, ir rengia jų mainus, ko dėka tos sėklos neišnyks, išstumtos pigių lenkiškų sėklų ar sodinukų. Galime tik pasidžiaugti, kad Lietuvoje dar turime tokių žmonių, kaip Saulius, kurio dėka daugelis žmonių Lietuvoje grįžta prie tikrai ekologiškos ir švarios gamtinės žemdirbystės.

Kadangi dėl laiko trūkumo nenufilmavome bulvių sodinimo procedūros, tai tas būdas pateikiamas žemiau – po filmu.filmo adresas: http://video.yandex.ru/users/sar-matas/view/12/

Bulvės sodinamos taip:
kuo trumpiau nupjaunama žolė(jei sodinama pievoje), ir apsodinamas plotas užklojamas kartonu. Kartone peiliu išpjaunama skylė, maždaug 8-10 cm. skersmens. Ji pjaunama per peilio ilgį kartu su velėna. Išpjovus ištraukiame tą apskritimą kartu su šaknimis ir į susidariusią duobutę įdedame paruoštą sodinimui bulvės dalį, užberiame žemėmis iš tos iškratytos velėnos dalies, o ant viršaus uždedame tą pačią iškratytą velėnos dalį šaknimis į viršų. Taip apsodiname visą planuojamą plotą. Tarp bulvių turi būti apie 30 cm atstumas, o tarp eilių 40-50 cm. Kai tą padarėme, viską užklojame apie 30 cm. storio mulčiaus sluoksniu.

Kartonas reikalingas tam, kad sustabdyti žolės ir piktžolių augimą ir naudojamas tik pirmais metais. Kadangi jis yra iš celiuliozės, tai savimi papildomai maitina dirvą. Taip pat palaiko joje drėgmę, tik jis turi būti nedažytas. Sekančiais metais viskas panašiai, tačiau, kadangi dirva jau paruošta ir supurenta, kartonas nebededamas.

Tikimės, kad tai, kas čia parodyta ar aprašyta padės jums suprasti šios žemdirbystės pagrindus ir principus.
Jei kils kažkokių klausimų klauskite – klausimą peradresuosime Sauliui.

Papildoma medžiaga: “Derliumi pradžiuginti gali ir tinginio daržas

Šaltinis: www.sarmatas.lt

6 atsakymai to “Gamtinė žemdirbystė: Praktinis Sauliaus Jasionio seminaras”

 1. Benas Says:

  Ačiū Sauliui už virtualų seminarą:D

 2. gie Says:

  super, o jei zeme baisiai nederlinga irgi tas pats?

 3. V Says:

  Labai įdomus video. Kad tokiu daugiau butu – tikrai praverstu. Dėkui autoriams.

 4. gerazemdirbyste Says:

  Jei žemė nederlinga irgi tas pats. Nuo gamtinės žemdirbystės žemė nenusialina, o kaip tik priešingai – atsistato. Su metais žemės kokybė tik gerės ir derliai didės.

 5. vitoox Says:

  Sveiki, kaip laikosi Jūsų daržas? Gal turite naujos video medžiagos?

 6. Janina Says:

  SUPER , tai pats gražiausias SKAITYMAS daržininkui , mėgėjui. Rusiškai galima paskaityti , bet gi lietuviškai suprantamiau,aiškiau.Ir iš viso čia tokia – naujovė, dar praktikoje taip neauginau daržovių.Greičiau pavasaris ateitų…Ieškosiu SAULIAUS JASIONIO straipsnių , nes mokslininkai matyt ,, neįkerta ,, tokių dalykų .


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: