Savų sėklų ir sodinukų mainai šiemet vyks Kaune

Šį šeštadienį, spalio 8 dieną, Kaune šurmuliuos jau tradiciniu tapęs sėklų ir sodinukų mainų renginys. Praeitais metais renginys vyko Vilniuje. Susirinkę buvo apie 20 gamtine žemdirbyste užsiimančių žmonių. Renginio idėja – keistis savomis, patikrintomis ir geromis sėklomis. Tačiau prie to paties galima apsikeisti ir pirktinėmis sėklomis augalų, kurių sėklų kol kas dar neužsiauginome patys. Kai kurie dalyviai būna parsisiuntę ar parsivežę įdomių, Lietuvoje dar niekada neaugintų, senoviškų ir naujoviškų veislių sėklų. Sėklos gali būti ir aukso vertės, ir visiškai bevertės. Sėklos renginyje bus pagrindinė valiuta ir tik su geromis sėklomis bus galima įsigyti kitų gerų sėklų, tačiau nepavykus suderėti kainų pagrindine valiuta, galima bus naudoti ir įprastinę.

Renginys viešas, atviras ir prieinamas gali būti visiems, tačiau norėdami išvengti atsitiktinių žmonių, pakelti renginio kokybę įvedėme griežtą registraciją. Susisiekite su mumis tinklapio viršuje nurodytais kontaktais, išvardinkite kokių sėklų ketinate atsinešti, parašykite kokiu būdu ūkininkaujate ir mes jums pasakysime susitikimo vietos adresą. Tikrai laukiamas kiekvienas, kurio ketinimai rimti. Renginio pradžia 12 valandą.

Žemiau pateiktose nuotraukose galite matyti kuo skiriasi savos sėkos nuo pirktinių. Sėklos buvo sodintos į tos pačios sudėties žemę, tuo pat metu, tiek pat laistyta, tiek pat apšvietimo, ta pati daržovė. Kairėje – praeitų metų sėklų mainuose įsigytos salierų sėklos, dešinėje – iš parduotuvės pirktos. Bandymas kartotas tris kartus.

 

Įrašyta kategorijoj Naujienos, Viskas kartu. 5 Comments »

5 atsakymai to “Savų sėklų ir sodinukų mainai šiemet vyks Kaune”

 1. linaskranauskas Says:

  niekaip nerandu KUR vyks mainai 🙂

 2. linaskranauskas Says:

  A gerai, ateisiu į Kauną. puikus sukonkretinimas;)

 3. linaskranauskas Says:

  ok, dabar perskaičiau tą pastraipą apie uždarą renginį. nuostabiai!

 4. andris Says:

  O shiemet kur vyks???


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: