Gamtinės žemdirbystės mokymai Kaune

obuoliauja

Lapkričio mėnesio gamtinės žemdirbystės mokymų programa. Dėstytojas Laimis Žmuida. Keturi užsiėmimai kartą per savaitę po penkias valandas. Lapkričio 15, 22, 29 ir gruodžio 6 d. (šeštadieniais), nuo 10:00 iki 16:00 val., Kaune, Aleksote. Kaina vienam žmogui 50 litų už dieną. Maža grupelė, apie dešimt dalyvių. Registruotis:

gerazemdirbyste-mailas

Programa

1. Kaip sodinti?

Kas yra gamtinė žemdirbystė? Pagrindiniai principai, iš kurių išplaukia visa teorija ir praktika. Dirvožemio įdirbimas, sėja, sodinimas ir mulčiavimas. Kaip pradėti daržus velėnoje? Kaip pradėti daržus suartoje (sukastoje) žemėje? Lysvės. Vietos parinkimas lysvėms, jų orientavimas, išdėstymas, ilgis, plotis. Lysvių standartizavimas. Kaip sėti į lysves? Kaip sodinti į velėną? Aprėmintos lysvės. Pakeltos lysvės. Mulčias. Mulčio sudėtis. Inertiškas ir greitai virškinamas mulčias. Mulčias sodui, mulčias daržui. Kokio storio mulčias turėtų būti? Kaip ir kada mulčiuoti? Mulčio atliekamos funkcijos. Iš kur gauti mulčio? Pavasarinis mulčio ruošimas. Mulčiavimas rudenį. Mulčias „po žeme“.

2. Ką sodinti?

Asortimentas. Daržo kultūrų asortimentas. Sodo kultūrų asortimentas. Laukiniai valgomi augalai, grybai, valgomi vandens augalai. Gyvūnai. Visų kultūrų derlingumo laipsnis. Ką verta ir ko neverta auginti? Maisto šviežumas ir asortimento išdėtymas laike, kad visada turėtume šviežio maisto. Kas kada sėjama? Veislės ir neveislinis unikalus genofondas. Veislių mišinių auginimas.

3. Kaip suvalgyti?

Užaugintų produktų suvartojimas. Maisto šviežumo reikšmė. Sezoniškas maistas. Maisto sandėliavimas. Gerieji konservavimo būdai (rauginimas, džiovinimas, konservavimas be acto, druskos, cukraus). Maisto gaminimas. Receptuotas maistas. Nereceptuotas maistas. Mokomės valgyti savus užaugintus produktus. Kaip išlaikyti kuo daugiau vitaminų gaminant maistą. Degustacija.

4. Ketvirtoji tema bus suformuota mokymų eigoje iš dalyvių klausimų. Jeigu klausimų pritrūks, bus dėstomos dalyvių pasirinktos temos: laukiniai valgomi augalai, sėklų auginimas, sklypo išplanavimas, gamtiniai ūkininkavimo principai buityje ir kt.

Registruotis:
gerazemdirbyste-mailas

2 atsakymai to “Gamtinės žemdirbystės mokymai Kaune”

  1. Ramune Cepononyte Says:

    Neužsisakiusi jokių naujienų. Iš kur čia tas pasiūlymas plius dar negalima niekaip  atsisakyti. apačioje nėra jokio mygtuko atsisakyti.Aš nesusijusi su žeme ir dar nesilankiau jokiose svetainėse panašiose tai iš kur čia tos reklamos man eina?Ištaisykit šią klaidą.

  2. gerazemdirbyste Says:

    Laba diena, galbūt esate užsiprenumeravusi, bet pamiršote? Aš specialiai niekam nesiunčiau, gavo tik prenumeratoriai. Parašykit savo el.pašto adresą ir išbrauksiu jus iš prenumeratorių. Mano kontaktai puslapio viršuje, dešinėje.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: